Niezwykła degustacja whisky

Koniec roku to okres wzmożonej pracy dla branży eventowej. Dla nas również jest to czas znacznie większej ilości degustacji. W zeszłym miesiącu spośród wielu pokazów na szczególne wyróżnienie zasługuje jeden.
Dla bardzo ekskluzywnej grupy przeprowadziliśmy degustację wyjątkowych whisky single malt. Wśród degustowanych trunków znalazły się whisky z każdego regionu Szkocji. Były to trunki 15, 20 i nawet 30 letnie. Dodatkowo na zwieńczenie degustacji goście mieli okazję skosztować najbardziej torfowej whisky z wyspy Islay – Ardbega. Była to jedna ze starszych, bowiem 32 letnia edycja w wersji cask strenght o mocy ponad 52%. Ten jeden z rzadszych Arbegów został sprowadzony specjalnie na potrzeby tej degustacji i była to jedyna butelka dostępna w tej części Europy. Gościom wyjątkowo zasmakowała ta whisky. Pomimo pikantności, wytrawności i medycznego posmaku charakterystycznego dla Ardbega, w trunku tym znaleźć też można było nuty zarówno słodsze jak i owocowe. To niewątpliwy efekt starzenia trunku w beczkach po sherry.
Niezwykle rzadko szczególnie w okresie kryzysu mamy przyjemność prowadzić degustacje z tak limitowanych whisky dla grupy prawdziwych pasjonatów, ale zawsze podkreślamy, że na życzenie klienta, jesteśmy w stanie, sprowadzić każdy trunek z całej Europy w przeciągu kilku tygodni.
Wszelkie wyszukane produkty, wina, whisky, armagnacy, bourbony, czekolady czy cygara oczywiście dostępne będą u nas w sklepie już pod koniec listopada.