FAQ

Jaka jest minimalna a jaka maksymalna liczba uczestników, aby mogła odbyć się degustacja?
Nasza firma organizuje degustacje o bardzo różnej skali wielkości. Zdarza nam się prowadzić wykład dla kilku, kilkunastu osób, jak i kącik konesera dla 250 osób. Oczywiście w zależności od ilości uczestników pomagamy dobrać odpowiednią formę degustacji.

Czy warto robić degustacje win, whisky czy cygar dla osób, które już kiedyś uczestniczyły w podobnej imprezie?
Oczywiście, że warto. Każda degustacja jest niepowtarzalna. Ogrom wiedzy ze wszystkich z podanych dziedzin jest tak wielki, że można przekazując jedynie najważniejsze informacje poprowadzić kilkanaście degustacji. Wystarczy zaznaczyć, że uczestnicy odbyli już kiedyś podstawowe szkolenie, a przygotujemy degustację omawiającą inne zagadnienia, poruszającą bardziej złożoną i szczegółową tematykę.

Czy warto łączyć różne rodzaje alkoholi na jednej imprezie?
Tak jak najbardziej warto Wiele zależy od tego, jaki efekt ma przynieść degustacja oraz jaka jest grupa uczestników. Niezbyt fortunne może okazać się połączenie degustacji mocnych cygar z delikatnymi białymi winami, i lekką kuchnią włoską. Skojarzenie Cognac’u z delikatnymi kremowymi cygarami, może okazać się jednak znakomitym pomysłem na ekskluzywne i odprężające spotkanie.  Zanim zdecydują się Państwo na konkretne połączenie, sugerujemy skontaktować się z nami. Postaramy się dobrać dla Państwa najbardziej odpowiednie rozwiązanie.

Jak długo trwa degustacja?
Degustacja może trwać najkrócej niespełna godzinę, najdłużej natomiast pięć czy siedem godzin. Wszystko zależy od wielkości grupy oraz ilości informacji, które mają być przekazane uczestnikom.
Bardzo często czas imprezy wydłuża się ze względu na ilość zadawanych pytań. Mamy w zwyczaju odpowiadać na wszystkie nurtujące słuchaczy aspekty, niezależnie od zakładanego początkowo czasu, chyba że inna jest wola naszego Klienta. Najczęściej degustacja trwa od 1,5 godziny do 3 godzin. Należy jednak mieć na uwadze, że zbyt krótki czas nie pozwala na przekazanie wszystkich interesujących informacji oraz spokojną i jednocześnie dokładną analizę wszystkich degustowanych trunków.

Jakie są ceny degustacji lub szkoleń?
Każda degustacja jest wyjątkowa. Jedna od drugiej różni się szeregiem istotnych czynników. Dlatego też w celu przygotowania kompleksowej oferty dotyczącej degustacji, szkolenia lub innej formy imprezy potrzebujemy ustalić kwotę budżetu, jaką zamierzacie Państwo przeznaczyć na daną atrakcję. Głównym kosztem każdej degustacji są produkty – alkohol lub cygara, których ceny mogą się znacznie różnić.

Gdzie są organizowane degustacje?
Imprezy organizujemy na terenie całej Polski i zagranicą, w dowolnym miejscu i czasie. Możemy pomóc w wyborze odpowiedniej lokalizacji, jak i dostosować swoje potrzeby do wybranego przez Państwa miejsca.  

Czy uczestnicy kursów otrzymują jakieś materiały informacyjne?
Każdy z uczestników otrzymuje od nas szczegółowe materiały informacyjne, bez względu na formę degustacji czy szkolenia, którą Państwo wybierzecie. Oczywiście w zależności od przyjętej koncepcji i formy będą one bardziej lub mniej szczegółowe. Najczęściej jednak materiały te dotyczą producentów, regionów oraz ciekawostek na temat sztuki degustacji.