Historia

Wszelkie nasze działania zaczęły się od wielkiej pasji, jaką darzymy szlachetne alkohole oraz najznakomitsze rodzaje tytoniu.
Jednym z pierwszych kroków było założenie Stowarzyszenia Connoisseurs of Alcohol and Tobacco Association (www.cata.pl) zrzeszającego ludzi dzielących naszą pasję. Charakter tej organizacji najlepiej oddają poniższe słowa: 

„Dążymy do poznawania najlepszego, dlatego interesujemy się trunkami najwyższej klasy. Najwyższa jakość, najlepsze marki to gwarancja niezapomnianych doznań. Jesteśmy nie tylko klubem zrzeszającym, jesteśmy grupą przyjaciół, którzy maja wspólne zamiłowania. Nasze Stowarzyszenie powstało z szacunku do tradycji, chcemy smakować, degustować, wymieniać poglądy i kolekcjonować najznakomitsze trunki.”

Kolejnym krokiem było stworzenie największego polskojęzycznego źródła informacji na temat whisky – www.whisky.org.pl. W chwili obecnej na tej stronie znajdują się opisy wszystkich szkockich zakładów produkujących whisky. Są to zarówno gorzelnie cały czas czynne jak i te, które zostały zamknięte w ciągu ostatniego półwiecza. Oprócz interesującej historii i opisu produktów każdego z producentów, mogą tam Państwo znaleźć wiele barwnych zdjęć. Mamy nadzieję, że ich ogromna liczba – około 2 000 urozmaici Państwu lekturę.
Pick and Taste powstało w 2007 roku i od tego czasu przeprowadziliśmy około 1500 pokazów. W tym czasie wprowadziliśmy do oferty pokazów wiele nowatorskich rozwiązań takich jak choćby „Alkoholowy Team Building” z winami czy łączenie degustacji whisky z czekoladami. Zapraszamy serdecznie do działu „oferta”, w której znajdziecie Państwo szczegółowe informacje na temat obszarów działalności naszej firmy.

Naszym ostatnim projektem jest największy stacjonarny sklep z whisky i szampanem w Polsce – Whisky and Wine Place. To nie tylko miejsce sprzedaży kilku tysięcy różnych butelek alkoholu ale też bardzo interesujące miejsce na organizacji eventu. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.wawp.pl.