Początek roku, w szczególności styczeń to przeważnie okres przestoju w całej branży eventowej jak również w dziedzinie prezentacji alkoholi czy cygar. Mimo to udało nam się zrealizować niezwykle interesujący program związany z winem.
Życzeniem klienta było przeprowadzenie wyjątkowego pokazu, wykraczającego poza najczęściej wybierane degustacje „Wprowadzenie do świata win”, „Podróż po świecie win” „Smak beczki” czy „Smak wielkich regionów”.
Zgodnie z upodobaniem klienta skoncentrowaliśmy się na jednym tylko szczepie winogron – Merlot. Przeprowadziliśmy degustację porównawczą, otwierając butelki z każdego niemal kontynentu. Wbrew obiegowym opiniom, potwierdziło się, że największy wpływ na smak wina ma terroir  (klimat, gleba, warunki panujące w winnicy) nie zaś sam gatunek winogron. Pomimo wspólnych cech smakowych i aromatycznych merlota, goście mieli okazję skosztować zarówno lekkich owocowych i łagodnych trunków oraz pełnych, eleganckich i wymagających wielkich win.
Każda proponowana przez nas degustacja jest inna i jeszcze z większą przyjemnością prowadzimy specjalnie dobrane spotkania winiarskie dla grup z konkretnymi wymaganiami. Możemy nie tylko dostosować wina, ale przede wszystkim tematykę wieczoru, co z pewnością podnosi atrakcyjność degustacji oraz zapada w pamięci uczestników.