Czas wakacji to dla spotkań firmowych, konferencji, szkoleń jak i dla całej branży eventowej okres odpoczynku. Zespół Pick and Taste postanowił jednak wykorzystać lipiec w możliwie jak najbardziej wydajny sposób.
W rozgrzanej słońcem Hiszpani udało nam się odwiedzić największego na świecie producenta wina musującego cava – Codorniu. Nakręcone filmy z piwnicy zawierającej  trzy miliony butelek dojrzewającego wina oraz ponad 22 kilometrowe korytarze będą niezwykle ciekawe dla uczestników degustacji szampanów i win musujących. Podczas tej podróży zawitaliśmy również do kultowego producenta Pares Balta, którego posiadłość rozciąga się pośrodku parku narodowego. Jego orzeźwiające wina białe na pewno zasmakują polskim miłośnikom tego trunku.
Pod koniec miesiąca na półwyspie Apenińskim zwiedziliśmy a w zasadzie usłyszeliśmy winnice Paradiso di Frassina. Jest to bodaj jedyny producent na świecie, który uznaje pozytywny wpływ muzyki klasycznej na winogrona i dlatego też  przez zainstalowane w całej winnicy głośniki rozbrzmiewa nieustannie muzyka Mozarta. W domniemany wpływ wielu wątpi, ale w doskonały smak i aromat tych win, nie sposób.
Nie tylko nowe gatunki alkoholi, nowe doznania i wiedza, ale przede wszystkim barwne widoki utrwalone na zdjęciach zaowocują jeszcze ciekawszymi spotkaniami z tym intrygującym alkoholem.