Zdecydowana większość naszych pokazów zamawiana jest przez klientów instytucjonalnych i niezmiernie rzadko mamy okazję zorganizować degustację dla prawdziwych pasjonatów i miłośników wybornych trunków.
W ubiegłym miesiącu z ogromną przyjemnością przeprowadziliśmy niezwykłą degustację whisky. Był to prezent dla męża jednej z naszych klientek. Po uroczystej kolacji przeszliśmy do najważniejszego punktu programu, czyli degustacji whisky single malt, po której wprowadziliśmy gości w tajniki cygar. Opowiedzieliśmy czym różni się whisky jęczmienna od popularnych i mało ciekawych marek, w jaki sposób degustować i przechowywać alkohol mocny i jaką ma on przewagę w stosunku do wina. Zaznajomiliśmy słuchaczy również z zasadami palenia cygar, między innymi sposobami trzymania, obcinania, podpalania oraz łączenia tytoniu z trunkami.
Degustacje dla osób indywidualnych mogą być dedykowane obdarowanemu lub jak najczęściej doradzamy, grupie najbliższych znajomych. Zebranie kilku osób umożliwia nam dyskusję, wymianę zdań, pozwala spojrzeć na trunki z innej strony i z oczywistych powodów obniża koszt samej degustacji.
Wydaje nam się, że alkohol mocny, szczególnie whisky jest wprost wymarzonym prezentem dla mężczyzn, szczególnie jeśli łączymy go z cygarami. Dla kobiet na uroczystości typu rocznice czy urodziny polecamy wina, likiery oraz szlachetne trunki polskie.
Wiele dociekliwych i szczegółowych pytań ze strony gości podkreśliło, że mamy do czynienia ze zaznajomionymi oraz rzeczywiście zainteresowanymi tematem aqua vitea. Nie tylko my spędziliśmy wyjątkowo wieczór, ale w opinii gości był on niezwykle przyjemny a z drugiej strony bardzo pouczający.