W lipcu przedstawiciele firmy Pick and Taste odbyli wyjazdy fakultatywne, jeden do Szkocji drugi zaś do Austrii oraz Włoch. Udało nam się odwiedzić zielone wyżyny Highlands oraz wyspę Islay znaną z bardzo aromatycznych, zdecydowanych i torfowych whisky. We Włoszech zwiedziliśmy tak malownicze apelacje jak Prosecco, Bardolino, Chianti Classico oraz cały region Alto Adige. Odwiedziliśmy między innymi takie sławy winiarskie jak: Foss Marai, Ca’ Salina, Zeni, Lenotti, ST. Michele Appiano, czy Josef Mayr.
Dzięki tym wyjazdom nie tylko poszerzyliśmy wiedzę, ale również przygotowaliśmy materiały, które urozmaicą nasze degustacje. Malownicze zdjęcia destylarni whisky i typowo szkockich widoków uatrakcyjnią nasze spotkania z „wodą życia” natomiast widoki skąpanych w słońcu krzewów „vitis vinifery” oraz pięknych regionów południowej Europy wzbogacą „ekskluzywne spotkania” o tematyce winiarskiej. Przygotowane przez nas zdjęcia oraz filmy pozwolą „przenieść” uczestników do krajów rodzimych tych właśnie trunków.
Informacje zebrane podczas rozmów z właścicielami destylarni czy winiarni są często sekretami, ale pomimo tego z przyjemnością się nimi z Państwem podzielimy podczas organizowanych przez nas degustacji.