We wrześniu mieliśmy przyjemność organizować pierwszą międzynarodową degustację piwa w Polsce.
Degustacja odbyła się podczas „Profesjonaliów” imprezy organizowanej drugi rok z rzędu przez producenta piwa Warka. Degustacja przygotowana została przez Pick and Taste na zlecenie organizatora całości imprezy Euro RSCG 4D. Wzięli w niej udział najlepsi polscy domowi piwowarzy oraz barmani, którzy musieli przejść wielomiesięczne eliminacje aby dostać się do finału odbywającego się właśnie w Kazimierzu nad Wisłą.
Degustacja miała nietypowy charakter warsztatów połączonych z zajęciami integrującymi piwowarów, barmanów oraz przedstawicieli sponsora. Udało nam się również zaprosić do Polski największego obecnie eksperta w dziedzinie piwa – Jeffa Evansa. Poprowadził on degustację najróżniejszych piw z całej Europy, które uczestnicy degustowali „w ciemno” próbując odgadnąć z jakich składników zrobione jest piwo, jaką metodę produkcji zastosowano oraz jak powinno być serwowane. Koncepcja degustacji opracowana przez Pick and Taste, bardzo przypadła uczestnikom do gustu a serwowane piwa niejednokrotnie zaskakiwały ich smakiem i aromatem.
Na prośbę organizatora Jeff wziął również udział w konkursie oceny najlepszego piwa przygotowanego przez polskich domowych piwowarów, oraz był członkiem jury oceniającego wiedzę piwowarów, oraz sprawność barmanów.
Naszą rolą było również zaaranżowanie dla najlepszego barmana wycieczki fakultatywnej do Londynu. Poza zwiedzaniem najbardziej znanych pubów i producentów najwyżej ocenianych piw angielskich, laureat przeszedł kilku godzinne szkolenie w jednym z najstarszych i najbardziej prestiżowych pubów Londynu. Oczywiście zwycięzcy podczas podróży cały czas towarzyszył sam Jeff Evans.