Degustacja win

Degustacja wina to pobudzenie wszystkich zmysłów i niezwykła przyjemność odkrywania nieznanego. Trunki z całego świata są wyjątkową okazją do poznania różnorodności aromatów i smaków oraz do odnalezienia ulubionego stylu. Prowadzący inspiruje uczestników do samodzielnego rozpoczęcia przygody z winem. Prezentacja pełna jest praktycznych rad i anegdot. Niezwykłą wagę przykładamy do nawiązania bezpośredniego kontaktu z uczestnikami. Na zakończenie zdradzane jest kilkanaście praktycznych rad, ułatwiających wybór butelki w restauracji, dobranie odpowiedniego szkła czy stworzenie prywatnej kolekcji.

3 fazy degustacji wina

Podczas degustacji omawiane są kolejne zagadnienia, zaś próbowane wina obrazują i ułatwiają w praktyce zrozumienie, czym jest „nos” i „usta” w winie oraz czym różnią się szczepy, regiony oraz roczniki. Pierwsza faza ma charakter luźnej prezentacji, druga zaś jest formą zabawnej interakcji z uczestnikami.
Każdy z uczestników otrzyma:
– profesjonalne karty degustacyjne
– mapy aromatów
– mapy smaków
– materiały dotyczące producentów win

Przykładowe rodzaje szkoleń na temat wina, szczegółowo opisane zostały w poniższym pliku pdf. Motyw przewodni degustacji wina oraz same trunki możemy dostosować do profilu imprezy. Przykładowo lubującym się w technicznych nowinkach, opowiemy między innymi o niezwykłym postępie w świecie win, wielbicielom wina opowiemy o najnowszych trendach, degustacjach win i budowie piwniczki zaś początkujący usłyszą wiele interesujących historii powiązanych z tym szlachetnym alkoholem. Oczywiście najważniejsze pozostają cały czas doznania smakowe, dlatego dużo wagi kładziemy na degustację win. Wina degustowane przez nas muszę być najwyższej jakości tylko od czołowych producentów. Degustacja wina to przed wszystkim wspaniała zabawa połączona z wieloma przydatnymi informacjami o tym trunku.

Oferty końcowe powstają wyłącznie po konsultacjach z klientem.

Degustacje wina – rodzaje szkoleń

„Wprowadzenie do świata win”
„Podróż po świecie win”
„Cabernet Sauvignon – król czerwonych win?”
„Rok 2000 – ostatni wielki rocznik XX wieku”
„Smak Beczki”
„Smak wielkich regionów”
„Rodzynki światowego winiarstwa”

Zobacz nasz katalog

Pobierz PDF

Degustacje wina – galeria zdjęć

A może degustacja?

W dzisiejszych czasach atrakcje na imprezę firmową są bardzo różnorodne. Interesującą formą jest degustacja. Osoby, które lubią kosztować trunki powinny zastanowić się w trakcie planowania imprezy czy właśnie ta atrakcja nie będzie najciekawsza. Jest to wyśmienita okazja do poznania przeróżnych smaków i aromatów. W naszej ofercie znajduje się również degustacja whisky oraz wiele innych wybornych trunków. Poprzez degustacje otwieramy się na nowe dotąd nieodkryte doznania.