Wina

Degustacja wina to pobudzenie wszystkich zmysłów i niezwykła przyjemność odkrywania nieznanego. Trunki z całego świata są wyjątkową okazją do poznania różnorodności aromatów i smaków oraz do odnalezienia ulubionego stylu. Prowadzący inspiruje uczestników do samodzielnego rozpoczęcia przygody z winem. Prezentacja pełna jest praktycznych rad i anegdot. Niezwykłą wagę przykładamy do nawiązania bezpośredniego kontaktu z uczestnikami. Na zakończenie zdradzane jest kilkanaście praktycznych rad, ułatwiających wybór butelki w restauracji, dobranie odpowiedniego szkła czy stworzenie prywatnej kolekcji.
Podczas degustacji omawiane są kolejne zagadnienia, zaś próbowane wina obrazują i ułatwiają w praktyce zrozumienie, czym jest „nos” i „usta” w winie oraz czym różnią się szczepy, regiony oraz roczniki. Pierwsza faza ma charakter luźnej prezentacji, druga zaś jest formą zabawnej interakcji z uczestnikami.
Każdy z uczestników otrzyma:
– profesjonalne karty degustacyjne
– mapy aromatów
– mapy smaków
– materiały dotyczące producentów win

Przykładowe rodzaje szkoleń na temat wina, szczegółowo opisane zostały w poniższym pliku pdf. Motyw przewodni degustacji oraz same trunki możemy dostosować do profilu imprezy. Przykładowo lubującym się w technicznych nowinkach, opowiemy między innymi o niezwykłym postępie w świecie win, wielbicielom wina opowiemy o najnowszych trendach i budowie piwniczki zaś początkujący usłyszą wiele interesujących historii powiązanych z tym szlachetnym alkoholem.
Oferty końcowe powstają wyłącznie po konsultacjach z klientem.

Proponowane rodzaje szkoleń:

„Wprowadzenie do świata win”
„Podróż po świecie win”
„Cabernet Sauvignon – król czerwonych win?”
„Rok 2000 – ostatni wielki rocznik XX wieku”
„Smak Beczki”
„Smak wielkich regionów”
„Rodzynki światowego winiarstwa”


pobierz plik pdf